Дорогі друзі, вітаємо вас із початком нового навчального року! Нехай навчання дається легко, інтерес до наук не згасає, а мудрі наставники допомагають у досягненні високих результатів!

четвер, 3 березня 2016 р.

Свято 3 березня - Всесвітній день письменника

Свято 3 березня - Всесвітній день письменникаРубрика: "Свята та події"
Автор: Балабка Єгор

      «Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного Пен-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року.

ПЕН-клуб був заснований у 1921 році. Назва організації - абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets - поети, essayists - нарисовці, novelists - романісти.

ПЕН-клуб був заснований 5 жовтня 1921 р. у Лондоні з ініціативи англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт і письменника Джона Голсуорсі, який став першим керівником клубу. В 1923 році відбувся перший міжнародний конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, у той час пен-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють більш ніж в 100 країнах.

     Це міжнародне об'єднання письменників, яке, як сказано в Хартії ПЕН-клубу, «виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це представляється можливим.

ПЕН-клуб виступає в захист свободи друку і проти довільного застосування цензури в мирний час. ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до більш високих форм політичної і економічної організації потребує вільної критики уряду, органів управління і політичних інститутів.

    Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов'язуються виступати проти таких негативних аспектів вільної преси, як брехливі публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденційно безчесна їх інтерпретація заради політичних, групових і особистих цілей».

Керівний орган ПЕН-клубу - міжнародна рада, до якої входять президент, переизбираемый кожні два роки, генеральний секретар, скарбник і 7 членів, що представляють ПЕН-центри різних країн. З 2003 пост президента займає чеський письменник Іржі Груша.

   В даний час в клуб входять 144 національних центру з 101 країни. Національні центри формуються за мовним принципом. Членство у ПЕН - клубі відкрито для всіх професійних письменників, незалежно від національності, мови, раси чи віросповідання. Згідно зі статутом, головною сферою діяльності клубу є захист письменницьких прав, боротьба за свободу слова і особистості, проти цензури.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар