суботу, 25 січня 2020 р.

День народження Володимира Висоцького: чого ви не знали про легендарного співака


    Сьогодні, 25 січня виповнюється 82 років від дня народження Володимира Висоцького. Незважаючи на те, що він помер майже 40 років тому, його ім'я на слуху у багатьох. Біографію Висоцького описували і переписували далеко не в одного книзі. І в честь знаменної дати, ми вирішили розповісти вам найцікавіші факти з біографії Володимира Висоцького і згадати найкращі вірші та пісні музиканта.


Дитинство і юність Володимира Висоцького

Народився Володимир в Москві і жив там у великій комунальній квартирі. Батько майбутнього кумира мільйонів був полковником і ветераном Другої світової війни, а мама перекладачем. Батьки Висоцького розлучилися, коли він ще був зовсім маленьким, і хлопчик переїхав з батьком до Німеччини, де і пройшло все його свідоме дитинство. У чужій країні Володимир Висоцький навіть не думав про гітару. Це почалося тільки після того, як він з батьком повернувся в Москву і почав жити з його другою дружиною. Далі Висоцький вступив у Школу-студію при МХАТі на акторське відділення. Після закінчення МХАТ Висоцький працював в театрі імені Пушкіна. А в 1964 році він перейшов в Театр на Таганці, де і пропрацював до кінця свого життя.

Пісні Володимира Висоцького
Булат Окуджава - незнайоме ім'я для більшості фанатів Висоцького, але саме він був кумиром для музиканта. Володимир навіть присвятив йому "Пісню про Правду і Брехню". Писати музику Висоцький почав в 1960-х, першої його піснею вважається "блатна" "Татуировочка". А вже в 1965 році з'явився знаменитий "Підводний човен", який вважається кінцем юного творчості Володимира Висоцького.

Крім цього Висоцький написав дуже багато пісень до фільмів в яких знімався сам. Його пісні звучать в таких фільмах як "Вертикаль", "Втеча містера Мак-Кінлі", "Небезпечні гастролі", "Я родом з дитинства" та інші. Всього в репертуарі музиканта понад 600 пісень і близько 2-х сотень віршів. За життя Висоцький випустив 7 пластинки, де було по 4 пісні.


Володимир Висоцький в кіно

Пік його роботи в кіно потрапив на кінець 60-х років. Висоцький тоді працював над фільмами "Короткі зустрічі", "Інтервенція", "Служили два товариші", "Господар тайги", "Небезпечні гастролі". Завдяки цьому він став кумиром для мільйонів простих хлопців, а ось радянській владі він не сильно подобався, тому йому дуже часто не діставалися ролі, а пісні не пускали на радіо.

Уже в 70-х роках Висоцького можна було побачити рідше як у фільмах, так і театрі. Йому майже ніколи не давали головні ролі, а одного разу навіть вигнали з театру за пияцтво.



Смерть Володимира Висоцького

Помер Висоцький 25 липня 1980 року в 4:10 ранку в своїй московській квартирі. В цей час в Москві якраз проходила Олімпіада, тому мало хто написав про смерть музиканта. Оголошення було розміщено над касою театру. Там було написано наступне "Помер актор Володимир Висоцький". Актор похований на Ваганьковському кладовищі ". Могло здаватися, що туди прийшла вся Москва, щоб попрощатися зі своїм кумиром, і це не дивлячись на те, що майже ніхто про це не інформував.








Немає коментарів:

Дописати коментар