понеділок, 14 березня 2016 р.

Міжнародний день числа "Пі" ( π )

Рубрика: "Свята та події"
Автор: Кикош Євген

       14 березня у світі відзначається одне з незвичайних свят - Міжнародний день числа " Пі"(International π Day). Уперше День був відзначений в 1988 році в науково-популярному музеї «Эксплораторіум» в Сан-Франциско.

        З цим незвичайним числом ми стикаємося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати круг і коло. Число π - математична константа, що виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. У цифровому вираженні π починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.

        У повсякденних обчисленнях ми користуємося спрощеним написанням числа, залишаючи тільки два знаки після коми - 3,14. Поглянувши на цей знак, відразу ж стає очевидним, чому саме сьогодні відзначається День числа " Пі"чотирнадцятий день третього місяця.


   Як вважають фахівці, це число було відкрито вавілонськими магами. Воно використовувалося при будівництві знаменитої Вавілонської вежі. Проте, недостатньо точне значення "Пі" привело до краху усього проекту. Можливо, що ця математична константа лежала в основі будівництва і легендарного Храму царя Соломона.

    Також, Міжнародний день числа "Пі", випадково або навмисно, співпадає з днем народження одного з найбільш видатних фізиків сучасності - днем народження Альберта Ейнштейна.

     Учені дуже люблять це свято, відмічаючи його різноманітними фізико-математичними і кулінарними(!) заходами. Кулінарія тут доводиться якраз дуже до речі - зазвичай випікаються великі круглі торти і уся команда розсаджується навколо "магічного" круга(як правило, з намальованим "Пі" в центрі), пригощаючись і міркуючи про відносність цього незвичайного числа

Немає коментарів:

Опублікувати коментар